Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ahmeti uron besimtarët mysliman me rastin e muajit e shenjtë të Ramazanit

Shkup, 12 prill, Zhurnal.mk – Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, ka lëshuar një mesazh urimi duke dëshiruar kështu agjërim të lehtë dhe të pranuar të gjithë besimtarëve.

“Në prag të fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, besimtarëve të fesë Islame ju uroj agjërim të lehtë dhe të pranuar, duke dalë të plotësuar nga muaji i mundësive të ripërtëritjes shpirtërore. Paçi muaj të mbarë bashkë me familjarët dhe në përputhje me masat e kujdesit për shëndetin tuaj dhe të afërmit e juaj”, uron kështu Ahmeti.

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...