Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ai mori me qira një Ferrari të ri, dhe e ktheu të prishur

Las Vegas është një qytet që nuk fle kurrë, dhe festat nuk ndalen kurrë këtu. Përveç kur jeni duke vozitur Ferrarin e dikujt tjetër.

Kjo u provua në lëkurën e një “njeriut pa fat”, i cili vendosi të merrte me qira një Ferrari F8 Tributo të ri me mbi 700 kuaj fuqi.

Në vend se ai personalisht ta kthente atë, sikurse që e mori vet, atë e ktheu një kompani përgjegjëse, sepse, ai thuhet se kishte pësuar një aksident të vogël kur goditi një shkëmb në rrugë.

Ata morën veturën dhe kur mbërritën në garazh dhe e ngritën atë mbi vinç, për të parë dëmet, skena nuk ishte aspak e bukur.

Dëmi është shumë më i gjerë se sa mendohej në fillim.

Edhe pse vetura me qira kushton 899 dollarë për katër orë, kjo do të jetë një festë shumë e shtrenjtë, të cilën ai do ta realizojë pasi të flasë me kompaninë e sigurimeve. 

Postime të ngjashme

Novitec ka përgatitur një Ferrari 812 GTS më të gjerë, më të ulët, më të shpejtë dhe madje më të fortë

D V

Audi Quattro prodhim i vitit 1980 shitet me çmim rekord, për 163.000 funte – ka vetëm 9.700 milje të kaluara në 30 vite “jetë”

D V

Lamborghini Miura, e cila ka kaluar më shumë se 40 vjet në garazh, do të dalë në ankand

D V

Veturat luksoze po shkatërrohen në “varrezat” kineze

D V

Domethënia e logos – Tesla!

D V

Golf GTI u shit për gati 45,000 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...