Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ai pa ndonjë pajisje sigurie, poshtë të gjithë në ethe! Vetëm me duar, ‘alpinisti’ ngjitet në rrokaqiellin më të lartë në Parisin qendror

Një “alpinist” pa ndonjë pajisje sigurie dhe duke përdorur duart e tij është ngjitur në rrokaqiellin më të lartë në Parisin qendror – para se të arrestohej në majë të ndërtesës.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e postuara në mediat sociale treguan se burri i paidentifikuar u ngjit në Kullën Montparnasse të premten në mbrëmje, ndërsa shërbimet e urgjencës, përfshirë makinat e policisë dhe ambulancat shkuan drejt ndërtesës ikonike në kryeqytetin francez.

“’Ai u nis nga fundi menjëherë pas orës 7 të mbrëmjes dhe nuk u ndal”, tha një nga shikuesit e shumtë që bëri foto dhe video dhe i postoi ato në mediat sociale.

”Dukej tepër e rrezikshme dhe disa menduan se mund të ishte një përpjekje vetëvrasje, por ai vetëm vazhdoi”.

Gjithsesi, imazhet treguan se burri që kishte veshur një bluzë të bardhë dhe pantallona të shkurtra ndërsa “tërhiqej drejt qiellit”, dukej tejet i relaksuar.

Ndërsa u drejtua për në majë, një shpëtimtar që besohej të ishte pjesë e një njësie policie zbriti nga kulla duke përdorur litarë dhe e shoqëroi alpinistin, para se të arrestohej.

“Një burrë u mor në paraburgim në Kullën Montparnasse pas një ngjitje të paligjshme”, tha një burim i policisë së Parisit, duke konfirmuar se arrestimi ndodhi rreth orës 20:00.

Ndërtesa e qelqit dhe çelikut përfundoi në 1973 dhe mbetet ndërtesa më e lartë – rreth 210 metra – e këtij lloji në qendër të qytetit.

Postime të ngjashme

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

Veprimet e udhëheqësve që e dëmtojnë moralin e vartësve

Dafina Vidishiqi

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...