Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ajax – Liverpool dhe Manchester City – Porto: Formacionet mundshme të katët skuadrave

Zhurnal Ads

Ajaxi do të jetë nikoqir i Liverpoolit në kuadër të përballjes së fazës të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00 do të luhet në stadiumin Johan Cruijff Arena, me The Reds që cilësohen si favoritë.

Për këtë sfidë, skuadra holandez nuk do të mund të llogarisë vetëm në Antony që ka mungesë të përgatitjes fizike.

Në anën tjetër, Jurgen Klopp do të ketë shumë mungesa si, Thiago Alcantara, Alisson Becker, Joel Matip, Alexander Oxlade-Chamberlain dhe Virgil van Dijk, që janë të lënduar, derisa Naby Keita është në dilema për paraqitje.

Formacioni i mundshëm i Ajaxit: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind, Tagliafico; Klaassen, Kudus, Promes; Neres, Tadic, Antony.

Formacioni i mundshëm i Liverpoolit: Adrian; Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson; Keita, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane.

Nga ora 21:00 do të luajë edhe Manchester City që e pret Porton në fazën e grupeve të garës më të madhe për klube në Evropë.

Për këtë takim, Pep Guardiola do të jetë pa lojtarët si Kevin de Bruyne, Gabriel Jesus, Aymeric Laporte dhe Benjamin Mendy, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Porto nuk mund të llogarisë në Ivan Marcano dhe Mouhamed Mbaye, që janë të lënduar.

Formacioni i mundshëm i Manchester Cityt: Ederson; Walker, Dias, Ake, Cancelo; Rodri, Gundogan, Foden; Torres, Aguero, Sterling.

Formacioni i mundshëm i Portos: Marchesin; Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi; Oliveira, Otavio, Uribe; Corona, Marega, Anderson. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Liverpooli synon transferimin e Renato Sanches si zëvendësues të Wijnaldum

E.E.

Ronaldo e zgjedh Dubain për t’i kaluar festat e fundvitit

E.E.

Zidane për humbjen e thellë të Real Madridit kundër Valencias: Unë kam faj

E.E.

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

admin

Zyrtare: McGregor rikthehet në kafaz në janar

E.E.

Ronaldo doli pozitiv me koronavirus plot 18 herë, sipas televizionit portugez

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...