Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Akademikja e burgosur për spiunazh në Iran kthehet në Australi

Akademikja britaniko-australiane nga Universiteti i Melburnit u lirua në fillim të kësaj jave pas 804 ditësh të kaluara prapa hekurave me akuzat për spiunazh

Akademikja Kylie Moore-Gilbert ka mbërritur përsëri në Australi dhe së shpejti do të ribashkohet me familjen e saj pas më shumë se dy vjet në një burg iranian, transmeton Anadolu Agency (AA).

Moore-Gilbert u prit nga zyrtarët e shëndetit publik dhe anëtarët e Forcave Australiane të Mbrojtjes pas zbritjes së saj nga avioni në aeroportin e Kanberras.

Ministrja e Jashtme e Australisë, Marise Payne ka thënë se Moore-Gilbert do të duhet të futet në karantinë para se të hyjë përsëri.

Akademikja britaniko-australiane nga Universiteti i Melburnit u lirua në fillim të kësaj jave pas 804 ditësh të kaluara prapa hekurave me akuzat për spiunazh. Ajo u la e lirë në këmbim të 3 iranianëve që mbaheshin në Tajlandë.

Postime të ngjashme

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

Republikanët në SHBA bllokojnë projektligjin për reforma zgjedhore

Bekim Laçi

Miliona persona u kthyen në milionerë gjatë pandemisë

Bekim Laçi

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...