Akil Gjakova nuk arrin të kualifikohet në gjysmëfinale të “Tokio 2020”, synon medaljen e bronztë

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka treguar paraqitje të mira në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” në kategorinë 73 kilogramë.

 

Akil Gjakova triumfoi në raundin e tretë ndaj xhudistit suedez, Tommy Macias, duke u kualifikuar në çerekfinale, por pastaj u mposht nga mongolezi, Tsogtbaatar Tsend-Ochir, duke mos arritur të kualifikohet në gjysmëfinale.

Akili vazhdon rrugën drejt medaljes së bronztë përmes repesazhit, ku e pret Rustam Orujov i Azerbajxhanit. 

https://www.facebook.com/kosovoolympiccommittee/posts/5846672162071441

Related posts

Sot zhvillohet finalja e madhe e Euro 2020 mes Anglisë dhe Italisë

D V

Suedia mposht Spanjën, kampionët evropian ndalen nga Bullgaria – fitojnë Anglia, Gjermania dhe Belgjika

D V

Barcelona tentoi transferimin e Brozovicit, Interi refuzoi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com