Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Aksident fatal në aksin Tiranë-Elbasan, vdesin dy vajza

Kanë ndërruar jetë dy prej 4 vajzave të cilat mbetën të plagosura në aksidentin mes 5 makinave në dalje të tunelit të autostradës Tiranë- Elbasan. Vajzat ishin të moshave 22 dhe 23 vjeçare, ndërsa shoferi i makinës që shkaktoi aksidentin rezultoi të ishte në gjendje të dehur.

“Në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës, mjeti tip “Benz”, dyshohet se ka goditur mjetin tip “Volkswagen”, ku udhëtonin 4 shtetase.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses kanë bërë e mundur nxjerrjen nga mjeti të 4 shtetasve të cilit ishin të bllokuar, të cilat u transportuan menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, ku 2 shtetase si pasojë e palagëve të marra kanë ndërruar jetë në spital. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e shkakut të aksidentit.“-njoftoi policia.

Ngjarja ndodhi këtë mbrëmje dhe pamjet e përcjella nga media tregojnë se makinat janë përplasur në shpejtësi të lartë mes tyre. Njëra prej 4 vajzave mbeti e bllokuar për rreth gjysëm ore në makinë derisa ndërhynë forcat zjarrfikëse të cilat sharruan makinën.

Ndërkohë dy vajzat e tjera ndodhen në spital në gjendje të rëndë.

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...