Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Aksident i rëndë në Komoran, vetura bie në lumë, vdes pasagjeri

Policia e Kosovës ka njoftuar për një aksident të rëndë trafiku e ku si pasojë ka mbetur i vdekur një person.

Sipas policisë një veturë që ishte në lëvizje kishte rënë në lumë.
Më tutje PK-ja njoftoi se vozitësi i veturës është dërguar për tretman në QKUK, teksa pasagjeri nga lëndimet e marra ka ndërruar jetë.

Rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

Fsh. Komoran, 24.03.2021 – 23:00. Është raportuar se në rr. nacionale Pejë- Prishtinë,  fshati Komoran një veturë me targa vendore derisa kishte qenë në lëvizje kishte rënë në lumë. Njësitë policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është konstatuar se në atë veturë kishin qenë dy persona  vozitësi dhe një pasagjer të dy meshkuj kosovarë. Vozitësi i veturës ishte nxjerrë nga lumi dhe për shkak të lëndimeve është dërguar në QKUK, kurse pasagjeri – viktima ishte nxjerrë nga lumi pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku në vendin e ngjarjes. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, rasti vazhdon të hetohet.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Disa persona në Prishtinë e rrahin një femër dhe e detyrojnë të abortojë

S.B.

EMRAT/ Ish-kryeplaku dhe i biri në krye të grupit të trafikut të drogës! Si bëhej shitja nga Korça në Fier

S.B.

Një automjet me 12 emigrantë është rrokullisur derisa po ikte nga policia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...