Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Aksident i rëndë rrugës së Dibrës, humb jetën 52 vjeçari

Dibër, 26 dhjetor – Sot rreth orës 11 e 50 minuta, në rrugën regjionale Hanet e Mavrovës-Dibër, në afërsi të urës së Skudinjës, ka ndodhur aksident trafiku në të cilën kanë marrë pjesë dy vetura edhe atë ,,Audi” me targa të Shkupit, të cilën e ka drejtuar 29-vjeçari S.E. nga Shkupi dhe vetura ,,Mercedes” me targa të Dibrës, të cilën e ka drejtuar nga 25-vjeçari E.K. nga Dibra.

“Në këtë aksident 52-vjeçari A.D. nga Shkupi, pasagjer në veturën ,,Audi” ka pësuar lëndime vdekjeprurëse nga të cilat ka ndëruar jetë ne vendin e aksidentit, kurse shoferi i veturës ,,Audi” dhe pasagjeri i të njëjtës veturë M.E. (29) gjithashtu nga Shkupi,me lëndime të rënda trupore janë dërguar në Spitalin e Dibrës për tu ofruar asistencë mjekësore. Kurse shoferi i veturës ,,Mercedes” ka mbaruar me lëndime të lehta”, njoftuan për Gostivari Sot nga SPB-Tetovë.

Prokurori Publik dhe ekipa nga DPB Gostivar kanë kryer inspektimin në vendin ne ngjarjes, kurse me urdhër të Prokurorit Publik, ndaj trupit të pa jetë të viktimës do të kryet autopsi.

Postime të ngjashme

Aksidentohet minatori në Bulqizë, niset me urgjencë drejt Tiranës

S.B.

Automjeti doli nga rruga Gostivar-Gradec, lëndohen tre persona ndër të cilët edhe një i mitur

S.B.

Gjithsej 12 persona akuzohen për përdorim të PCR-testeve të falsifikuara në Aeroportin e Shkupit

S.B.

Vozitësi lëndohet rëndë në një aksident në Kumanovë

S.B.

Falsifikuan testet PCR, akuzë kundër 12 personave

Z H

Vetëaksident në Suharekë, lëndohen pesë persona

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...