Agjencia Zhurnal.mk

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë – Zhelinë

Tetovë, 16 janar – Në rrugën e vjetër Tetovë – Zhelinë sonte ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku.

Sipas informatave të para një kamion i tonazhit të rëndë ka përplasur një veturë familjare.

Për pasojë makina familjare ka shpërthyer në flakë ku kanë mbetur të plagosur rëndë të dy drejtuesit e automjeteve.

Të plagosurit fillimisht janë dërguar në spitalin e Tetovës, por për arsye të gjendjes së rëndë shëndetësore në të cilën ndodhen janë dërguar për një trajtim më të specializuar drejt klinikës së Shkupit.

Është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë personat e plagosur nga makinat për shkak të dëmtimit të madh që kanë pësuar makinat nga zjarri i fuqishëm që janë përfshirë.

Gjithmonë sipas informatave të para, shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë shikueshmëria e ulët për shkak të mjegullës së dendur që paraqitet në këto momente në fushën e Pollogut.

Ndërkohë SPB-ja dhe Prokurori i turnit të Tetovë ndodhen në vendngjarjeje dhe po kryejnë hetimet për zbardhjen e plotë të këtij aksidenti të rëndë. Trafiku është pezulluar ndërsa identiteti i të plagosurve ende nuk dihet.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...