Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Aksident mes 7 veturave në autostradën “Ibrahim Rugova”, lëndohen 5 persona

Para një ore ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku mes 7 veturave në autostradën “Ibrahim Rugova”, me ç’rast kanë mbetur të lënduar 5 persona, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin për Sinjalin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës, të cilët kanë njoftuar se të gjitha njësitë kanë dalë në vendin e ngjarjes për të intervenuar.

Sipas Policisë rruga mbetet e bllokuar për qarkullim në këto momente.

Njoftimi i Pk-së:

Më 24.12.2020 rreth orës 17:00, në autostradë  (dalja për Suharekë) ka ndodhur një aksident trafiku, ku janë përfshirë shtatë (7) vetura, të lënduar 5 persona. Njësitë relevante policore, njësitet e zjarrëfiksëve si dhe ndihma e shpejtë, janë në vendin e ngjarjes. Të gjitha veprimet policore janë duke u ndërmarrë lidhur me rastin, përderisa rruga për momentin mbetet e bllokuar për qarkullim.

Postime të ngjashme

Prokuroria kërkon masë paraburgimi ndaj 11 të arrestuarve për keqpërdorim subvencionesh

S.B.

Përplaset Bieber me zëdhënësin e BE-së pas hartës skandaloze të Lajçakut

S.B.

Fondi për Garanci Kreditore sqaron procedurat për përfitimin e bizneseve nga Rimëkëmbja Ekonomike

S.B.

Tahiri i reagon ashpër BE-së: Për çfarë neutraliteti bëhet fjalë?

S.B.

AGK: Sulmi fizik në drejtim të gazetarit Visar Duriqi, shqetësues dhe i rrezikshëm për lirinë e shprehjes

S.B.

BE për hartën ku shfaqet Kosova si pjesë e Serbisë: Kemi pozicion neutral

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...