Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Aksident mes një autobusi dhe furgoni, lëndohen 17 pjesëtarë të Armatës

Shkup, 29 shtator – Zhurnal.mk – Një aksident komunikacioni ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Shtip-Radovish, në vendin e quajtur “Kilometra e tetë”, ku kanë marë pjesë një autobus dhe një furgon, informon Zhurnal.

Sipas informatave të para, bëhet fjalë për autobus ku janë transportuar pjesëtarë të Armatës, të cilët nga qytetet e tyre të banimit, ishin duke u transportuar në Shkup.

Zëdhënësja i Klinikës në Shtip, Marina Shumanska konfirmon se në spital të hospitalizuar janë 17 persona me lëndime trupore dhe po vijojnë kontrollet mjekësore dhe inçizimet. Sipas informatave të para, të lënduarit nuk janë asnjëri në gjendje rreziku për jetë.

Zëdhënësja e SPB Shtip, Gordana Panajotova thotë se për momentin po bëhet ekspertizë në vendngjarje, ndërsa incidenti ka ndodhur para orës shtatë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Detaje nga aksidenti në Vlorë, kush është 22-vjeçari që po e ndiqte policia, dyshohet se kishte armë

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Aksident me fatalitet në Vushtrri, humb jetën një 59 vjeçar

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...