Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Aksident në rrugën Memaliaj-Tepelenë/ Drejtuesi i mjetit në gjendje të rëndë

Dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën, paraditen e sotme, ku për pasojë drejtuesi i njërit prej mjeteve është plagosur rëndë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:10 në aksin rrugor Memaliaj-Tepelenë.

Shtetasi me iniciale L.M., 35 vjeç, që drejtonte mjetin tip “Benz”, është përplasur me kamionin tip “Skoda”, me drejtues 37-vjeçarin me iniciale Nj.A. 35-vjeçari është plagosur rëndë dhe po merr trajtimin në spitalin rajonal Gjirokastër.

Ende nuk dihet shkaku i aksidentit. Grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimin për zbardhjen e aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 25.01.2021, rreth orës 11:10, në aksin rrugor Memaliaj-Tepelenë, mjeti tip  “Benz” me drejtues shtetasin L. M.,  rreth 35 vjeç, banues në Tepelenë, është përplasur me mjetin kamion tip “Skania” me drejtues shtetasin Nj. A., rreth 37 vjeç, banues në Dibër.

Për pasojë është dëmtuar rëndë drejtuesi i mjetit tip “Benz”, shtetasi L. M., i cili është transportuar në spitalin rajonal Gjirokastër.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Postime të ngjashme

Policia gjenë mbjellje kanabisi në Jançishtë të Tetovës

Z H

Në gjendje të dehur, rrihen në mes vete vëllezërit në Ferizaj

D V

Aksident në Gjilan, vdes një person

D V

Situata me zjarret në Shqipëri

D V

Zjarret marin dhe viktimën e parë, digjet një grua në Nagoriçan të vjetër (Video)

Z H

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...