Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Aksident rrugor në Indi, 14 të vdekur, përfshirë 6 fëmijë

Aksidenti në Pratapgarh, rreth 170 kilometra nga kryeqyteti i shtetit Lucknow, ndodhi kur automjeti me të cilin po udhëtonin u përplas në një kamion.

Të paktën 14 persona, përfshirë 6 fëmijë, kanë humbur jetën në shtetin verior indian Uttar Pradesh pasi automjeti me të cilin po udhëtonin u përplas me një kamion, raporton Anadolu Agency (AA).

Aksidenti në Pratapgarh, rreth 170 kilometra nga kryeqyteti i shtetit Lucknow, ndodhi kur automjeti me të cilin po udhëtonin u përplas në një kamion në autostradën Prayagrap-Lucknow të enjten vonë.

Shefi i policisë së qarkut Anurag Arya për AA tha se: “Viktimat po ktheheshin pasi morën pjesë në një martesë në një fshat aty afër”.

“Automjeti u fut nën kamion nga prapa i cili ishte parkuar anash në autostradë”, shtoi ai. Fëmijët që humbën jetën ishin të gjithë nga mosha 7 deri në 15 vjeç.

Kryeministri i Uttar Pradesh-it, Yogi Adityanath, teksa shprehu pikëllimin për incidentin, u kërkoi zyrtarëve të siguronin të gjithë ndihmën e mundshme për viktimat.

Kompensim prej 200 mijë rupi indian (2.700 dollarë) është njoftuar për familjet e viktimave, thuhet në deklaratën nga zyra e kryeministrit.

Postime të ngjashme

Kreu i BionTech optimist: Vaksina jonë, efikase kundër variantit Delta!

Bekim Laçi

OKB kërkon nga Irani të garantojë të drejtat e avokatëve, gazetarëve, shkrimtarëve dhe artistëve

Bekim Laçi

Pas Biden, Blinken kthehet në Evropë për të mbështetur unitetin perëndimor, ja sfida kryesore

Bekim Laçi

Rusia të shtëna paralajmëruese ndaj luftanijes britanike

Bekim Laçi

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...