Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Aksidenti i rëndë në aksin Pogradec-Korçë/ Arrestohet 22-vjeçari që përplasi për vdekje këmbësorin

Policia e Pogradecit ka arrestuar drejtuesin e mjetit, i cili mbrëmjen e djeshme, aksidentoi me pasojë vdekjen një shtetas në fshatin Buçimas, u largua nga vendngjarja.

Aksidenti i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit Buçcimas.

Viktima është identifikuar si Pajtim Gjyli, rreth 48 vjeç, banues në Pogradec.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në DVP Korçë, në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale të kryera për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 24.01.2021, në fshatin Buçimas, Pogradec, ku u aksidentua me pasojë vdekje këmbësori P. Gj., bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar së bashku me mjetin tip “Benz”, të cilin ky shtetas drejtonte.

Në përfundim të veprimeve, u arrestua në flagrancë për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, shtetasi E. J., 22 vjeç, banues në fshatin Rëmenj, Pogradec.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.

Postime të ngjashme

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

D V

Situata e zjarreve në vend, zv.ministrja e Mbrojtjes nga Ksamili: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën

D V

Vendi në “pushtetin” e zjarreve, Peleshi: Aktualisht 8 vatra aktive, situata më kritike në Karaburun e Përmet

D V

Aksident në Reçic të Madhe dy persona me lëndime të rënda (Foto)

D V

Theret me thikë një 27-vjeçar në Maqedoni

D V

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...