Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Aksidenti i rëndë në Rrogozhinë/ Shkon në dy numri i viktimave, ndërron jetë pasagjerja

Nga aksidenti i rëndë i ndodhur ditën e sotme në aksin Rrogozhinë-Peqin ka ndërruar jetë pasagjerja Merushe Koni.

Një makinë tip “Audi” me  targa AA160YT me drejtues mjeti shtetasin Tonin Mhilli 59-vjeç i cili po udhëtonte me drejtim nga Rrogozhina për në Peqin ka  humbur kontrollin e mjetit duke dalë në krahun e kundërt të rrugës dhe si pasojë është përplasur me makinën tip “Benz” me targë AA273NH i cili po udhëtonte në drejtimin Peqin -Rrogozhinë ku ndodheshin 3 persona të një familje të cilët u transportuan në spital.

Gjithashtu në aksident u përfshi edhe automjeti tip “Volkswagen” me targa AA236BE dhe drejtues Endrit Lila 17/12/1984, i cili goditi nga pas makinën tip “Benz“ me targa AA273NH, Atij iu bë testi i alkoolit dhe rezultoi në masën 0,00.

Nga aksidenti i ndodhur ndërroi jetë drejtuesi i mjetit tip “Audi” me targa AA160 YT Tonin Mhilli, punonjës në burgun e Peqinit si dhe u shoqërua në komisariat Endrit Lila drejtues i Volkswagen me targa AA236BE.

Tre personat që po udhëtonin me makinën tip “Benz” janë Muharrem Koni, Merushe Koni dhe një fëmijë 10 vjeç. Nga plagët e marra rrugës për në spital Merushe Koni ka ndërruar jetë.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e aksidentit të mëngjesit të sotëm. Nga hetimet e para dyshohet një përgjumje e drejtuesi të “Audit” i cili ka kaluar nga korsia që po udhëtonte në korsinë tjetër.

Kavajë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit së dhënë pak më parë, se si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën njëri prej drejtuesve të mjetit ju bëjmë me dije se :  Si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital pasagjerja në mjetin tjetër me drejtues B. K.

Postime të ngjashme

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Disa persona në Prishtinë e rrahin një femër dhe e detyrojnë të abortojë

S.B.

EMRAT/ Ish-kryeplaku dhe i biri në krye të grupit të trafikut të drogës! Si bëhej shitja nga Korça në Fier

S.B.

Një automjet me 12 emigrantë është rrokullisur derisa po ikte nga policia

S.B.

Dje në Shkup u sanksionuan 217 vozitës

S.B.

Pejë: Arrestohen shtatë persona për bixhoz të paligjshëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...