Aksidenti tragjik në Durrës i mori jetën Elonës, vajzës së talentuar që pikturonte shenjues librash

Një aksident tragjik që ndodhi ditën e djeshëm në Hamallaj, ishte fatal për Elonën, vajzën e talentuar në pikturë që bënte dhurata të personalizuara. Ajo kishte shumë ëndrra dhe dëshira për të ardhmen që befas, një goditje e pabesë, ia preu në mes duke lënë shumë trishtim tek ata që e njohën.

 


“Ka qënë një rrugëtim i bukur të cilin gjithsesi e konsideroja më shumë një hobi. Preferoja disa lëndë të tjera në shkollë dhe kështu, më e rritur vendosa të merrja një tjetër drejtim, zgjodha një profesion larg pikturës. Ndoqa kualifikime jashtë vendit dhe përgjatë gjithë atyre viteve pikturën e kisha lënë tërësisht në hije. Derisa një ditë, erdhi “art by elona” dhe atëherë kuptova që ky pasion të ndjek gjithë jetës. Unë e kisha harruar pikturën por ajo nuk më kishte harruar mua!”, thoshte ajo ne nje interviste per Living.

Related posts

Gjendet pa shenja jete një person në Prishtinë

D V

Paraburgim një mujor ndaj dy zyrtarëve të komunës së Vitisë

N E

Rrahje në Prishtinë e Lipjan, arrestohen pesë persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com