Aksidenti tragjik në Kroaci, Pacolli u shpreh ngushëllime familjarëve të të vdekurve

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi sot në Brod të Kroacisë, ku një autobus i linjës Franfurt-Prishtinë është rrokullisur dhe ku raportohet për ta paktën 10 të vdekur.

 

Pacolli në një postim në Facebook, u ka shprehur ngushëllime familjarëve.

“Një aksident tragjik, me së paku 10 viktima ka ndodhur këtë mëngjes në Brod të Kroacisë me autobusin kosovar të Deva Tours. Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve! Të lutemi po ashtu për shërimin e shpejtë të mbijetuarve”, ka shkruar Pacolli.

https://www.facebook.com/behgjeti/posts/358076389014592

Related posts

Mbi 120 mijë vende pune të humbura në pandemi, qytetarët në pritje të pakos së dytë mbështetëse

D V

​Kurti i thërret në takim në Qeveri kryetarët e komunave

D V

Ish-ministri Zemaj reagon pas dyshimeve për helmimin e qindra qytetarëve në Deçan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More