Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Aksidentohet autobusi me shqiptarë në Kroaci

Zhurnal Ads

Një autobus me targa shqiptare u përfshi në një aksident në Kroaci. Mediat kroate raportojnë se nga aksidenti disa nga pasagjerët u plagosën lehtë, por nuk kanë rrezik për jetën.

Aksidenti ndodhi në autostradën A1 pranë zonës së pushimit Jasenice në drejtim të Zagrebit.

“Vetëm një automjet u përfshi në aksident, një autobus me targa shqiptare dhe çfarë ndodhi saktësisht do të mësohet vetëm pas hetimit” tha zëdhënësja e Administratës së Policisë së Zadarit, Ivana Grbin.

Shërbimet e urgjencës mbërritën menjëherë në vendin e aksidentit për t’u ardhur në ndihmë të plagosurve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Transparenca e vetmja rrugë!”/ Meta-Ramës: Dil në përballje ose largohu! Merr edhe përforcime me vete…

admin

Rrëzohet rrapi shekullor, dëmtohen makinat

admin

Majlinda Bregu: Na duhet një zonë të përbashkët ekonomike

admin

Pas dy viteve, rihapen lojërat e fatit në Shqipëri

admin

Vdekshmëria foshnjore rritet ndjeshëm në Shqipëri, lindjet tkurren me 12%

admin

I riu hidhet nga kati i 5-të i pallatit, niset me urgjencë drejt Traumës

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...