Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Aksidentohet një motoçiklist në Brezovicë, dy të lënduar

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore në një aksident trafiku, të mërkurën mbrëma rreth orës 21:45 në Shtërpce, Brezovicë, njofton Insajderi.

Shkas i këtij aksideti ishte humbja e drejtimit të motoçikletës, duke mos iu përshtatur shpejtësisë dhe kushteve të rrugës, ku vozitësi e humb kontrollin mbi të dhe bie poshtë disa metra.

Përveç dëmeve materiale lëndime trupore pëson vozitësi si dhe pasagjeri i tij.

Ata u dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Ferizajit, pasagjeri ndalet për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa vozitësi dërgohet për tretman në QKUK-Prishtinë.

“Brezovicë, Shtërpce 03.02.2021, 21:45.I dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke drejtuar motoçikletën e tij duke mos iu përshtatur shpejtësisë dhe kushteve të rrugës e humb kontrollin mbi të dhe bie poshtë disa metra ku përveç dëmeve materiale lëndime trupore pëson vozitësi si dhe pasagjeri i tij. Të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Ferizajit ku pasagjeri ndalet për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa vozitësi dërgohet për tretman në QKUK-Prishtinë”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Postime të ngjashme

10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Dhunoi të miturën në motel, arrestohet i dyshuari nga Kllokoti

D V

Rrahje në Prizren, përdoren shkopat dhe thikat

D V

Arrestohen dy persona në Pejë për marrje me prostitucion

D V

Aksidentohet një veturë e nuses në Gllarevë

D V

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...