Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Aksion i madh antimafia në Itali

Autoritetet e policisë italiane kanë arrestuar sot në rajonin e Sicilisë 16 persona për të cilët dyshohet se janë pjesë e klanit mafioz në qytetin e Palermos, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas informatave zyrtare, operacioni i njohur si “Kryqëzimi” u koordinua nga Drejtoria Antimafi e Qarkut të kryeqytetit sicilian dhe u ekzekutua nga karabinierët lokalë.

Këta persona do të akuzohen për delikte mafioze, tentim vrasje, dëme, kërcënime dhe posedim ilegal të armëve, thuhet në raportin e policisë italiane.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...