Aksion i madh policor në vendkalimin kufitar Bogorodicë, sekuestrohet sasi e madhe e drogës, 5 persona të arrestuar

Shkup, 12 tetor – Aksion i madh policor është duke u zhvilluar në afërsi të vend kalimit kufitar në Bogorodicë. Është sekuestruar sasi e madhe e marihuanës në vlerë rreth 200 mijë euro.

 

Gjatë aksionit janë arrestuar 5 persona, 3 prej të cilëve me nënshtetësi shqiptare, ndërsa 2 me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme, zyrtarisht konfirmojnë aksionin policor, duke shtuar se për informacione shtesë do të informojnë ditën e nesërme.

Related posts

Policia konfiskon mbi 13 mijë fishekzjarre në Ohër

D V

ASH reagon lidhur me problemet e regjistrimit në terren dhe shumë qytetarë që nuk janë regjistruar ende

D V

Presidenti Pendarovski do të ketë fjalim në sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në Nju-Jork

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More