Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Aksion i MPB-së, arrestohen shtatë shpërndarës të lëndëve narkotike

Shkup, 8 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme në suaza të aktiviteteve të intensifikuara dhe masave në luftën kundër trafikut të drogës, dje ka sekuestruar tetë armë, një laborator për drogë, heroinë dhe marihuanë dhe ka arrestuar shtatë persona.

Nëpunësit policor në bashkëpunim më SPB Kumanovë, Shtip, Veles dhe Kratovë dhe me urdhër nga gjykatat kompetente kanë kryer bastisje në shtëpitë e personave të arrestuar dhe në hapësirat e tjera në pronësi të të arrestuarve, nga ku janë gjetur armët, laboratori për drogë dhe materialet e tjera.

Nga MPB thonë se kundër të arrestuarve do të dorëzohen parashtresa adekuate deri në prokurorinë kompetente.

Postime të ngjashme

Qytetarëve ju takon, por shumë pak dinë mbi ndihmën juridike falas

T E

Në rritje numri i të infektuarve me Kovid-19, priten sasitë e para të vaksinës Sutinik V

T E

Komuna e Çairit nderon dhe lartëson punën e palodhshme të mësuesve me rastin e festës kombëtare të 7 Marsit

R Zh

MPB-ja vazhdon sanksionet ndaj shoferëve

T E

Komunikacioni zhvillohet pa pengesa, reshje të dobëta bore në Kodër të Diellit

T E

Ostin: Maqedonia e Veriut është mik dhe aleati i ynë i vlerësuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...