Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Aksion në Mitrovicë të Veriut për konfiskimin e barnave pa banderolë

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, ka nisur sot një aksion për konfiskimin e barnave pa banderolë në barnatoret e Mitrovicës së Veriut, ka bërë të ditur Kossev.

Në aksion po marrin pjesë edhe zyrtarë të Doganës së Kosovës.

Sipas Kossevit, një grup qytetarësh janë mbledhur para një barnatoreje ku po kryhej aksioni.

“Po dëgjohen edhe fishkëllima nga masa e qytetarëve”, ka shkruar Kossev.

KOHA ka provuar të marrë një informacion nga Ministria e Shëndetësisë, por deri më tash nuk ka arritur. Ndërkohë, Policia e Kosovës ka kërkuar që pyetja t’i bëhet përmes postës elektronike.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...