Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Aktakuzë kundër 6 personave për teste të falsifikuara PCR

Shkup, 8 mars – Zhurnal.mk – Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka ngritur aktakuza kundër pesë shtetasve maqedonas dhe një shtetasi turk për vepër penale – Falsifikimi i një dokumenti në përputhje me nenin 378 paragrafi 1 i Kodit penal.

“Sipas aktakuzave të paraqitura nga Prokuroria Themelore Publike Shkup, të pandehurit e kanë kryer veprën penale gjatë përpjekjes për t’u larguar nga territori i Republikës së Maqedonisë Veriore, kur në kontrollin e pasaportës në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit ata paraqitën vërtetime false për testet negative të PCR SARS-CoV-2 virus. Megjithëse nuk janë testuar fare në laboratorët e përmendur në Shkup dhe e dinin që certifikatat ishin false, ata i kanë paraqitur certifikatat si të vërteta para zyrtarëve të autorizuar”, thuhet në kumtesën e Prokurorisë Publike

Postime të ngjashme

Rektori i Universitetit të Tetovës, Vullnet Ameti uron besimtarët mysliman me rastin e Fitër Bajrami

N E

Pedro Sançez: Spanja mbështet hyrjen e Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE

N E

Lajmi i Fundit / I plagosur në Butel të Shkupit, ndërroi jetë

N E

Hoxha thirrje bujqve për të aplikuar për subvencione

R Zh

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

Një shtatë vjeçare lëndohet rëndë në një aksident trafiku në Tetovë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...