Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Aktakuzë kundër dy personave nga Saraji për platformat ilegale në Matkë

Shkup, 16 tetor – Zhurnal.mk – Prokuroria Themelore publike Shkup ka parashtruar aktakuzë kundër dy personave për vepër penale “uzurpim dhe paluajtshmërive”.

Siç bëri të ditur sot Prokuroria Publike, i akuzuari i parë, 39 një banor 39 vjeçar i fshatit Gllumovë, si individ-tregtar, i cili kryen veprimtari për transport ujor të pasagjerëve, në një datë të paspecifikuar me qëllim ka marrë paluajtshmëri të dikujt tjetër që me rregullore është shpallur për monument natyror.

I akuzuari i dytë, një 25 vjeçar nga Gllumova, veprën e ka kryer ashtu që në pesë parcela të kadastrës gjithashtu në bregun e liqenit, ka vendosur platformë druri me konstruksion të metaltë dhe me sipërfaqe prej 189,54 metër katrorë, ku ka ndërtuar objekt të përkohshëm me sipërfaqe prej 187 metër

Postime të ngjashme

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

Taravari kundër orës policore: Vendim i gabuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...