Agjencia Zhurnal.mk

Aktakuzë për personin nga Shkupi cili ka fshehur marihuanën në kavanoz ajvari

Shkup, 16 janar, zhurnal.mk – Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Publike në Gjykatën Penale të Shkupit dorëzoi aktakuzë kundër një personi për drogë.

Gjatë kontrollit të të akuzuarit në Vlae të Shkupit, më 14 dhjetor 20 janë gjetur gramë drogë narkotike – marihuanë, si dhe dy peshore digjitale me mbetja nga marihuana dhe substanca psikotropike.

I pandehuri 27-vjeçar, drogën e ka mbajtur në kavanoz të qelqit të ajvarit.

Për shkak të mundësisë për arratisje dhe përsëritje të veprës, prokurori i propozoi gjykatësit në procedurë paraprake t’i caktohet masa e paraburgimit shtëpiak.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...