Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Akti mahnitës i gjyqtarit, ia ‘mbulon gjoksin’ sportistes gjatë ndeshjes së saj

Zhurnal Ads

Arbitri i UFC-së, Jason Herzog, po vlerësohet jashtëzakonisht shumë pasi ndihmoi një luftëtare femër të shmangte një ‘akt turpërues’ gjatë një lufte.

Norma Dumont po luftonte me Ashlee Evans-Smith në UFC Vegas 15 të dielën kur gjërat pothuajse shkuan shumë keq për Dumont, transmeton Telegrafi.

Ndërsa u përpoq me kundërshtarin e saj në tokë, gardëroba e Dumont filloi të rrëshqiste drejt kokës së saj dhe ajo rrezikoi të ekspozonte më shumë sesa do të donte.

Por për fat të mirë për Dumont, gjyqtari Herzog vuri re se çfarë po ndodhte dhe u fut për të ndihmuar.

Pa ndërprerë luftën, Herzog tërhoqi pjesën e sipërme të Dumont para se të shkonte shumë larg dhe u sigurua që ajo të ishte në gjendje të vazhdonte pa u shqetësuar.

Me luftën që transmetohej në TV drejtpërdrejt, një mosfunksionim i gardërobës do të kishte qenë gjëja e fundit që Dumont donte.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kishte shumë vapë, pasagjerja del të “flladitet” në krahët e aeroplanit

admin

Zgjohet nga koma 78-ditore dhe zbulon se bashkëshorti ishte lidhur me nënën e saj

admin

Video prekëse: Qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

S.B.

Sipas një studimi rreth 15 për qind e maceve shtëpiake në Wuhan u infektuan me koronavirus

admin

Shembet teleskopi gjigant Arecibo, platforma 800 tonëshe u rrëzua pasi i këputen kabllot

S.B.

A keni parë një Shangai të tillë?

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...