Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Aktori Thomas Jefferson Byrd vdes në moshën 70 vjeçare

Aktori Thomas Jefferson Byrd ka vdekur në moshën 70 vjeçare në Atlanta, Georgia.

Ai u qëllua me armë zjarri, sipas Departamentit të Policisë në Atlanta në një deklaratë për Fox News.

Deklarata tha se kjo ka ndodhur të shtunën në 1:45 të mëngjesit dhe ‘gjetën një mashkull të shtrirë pa ndonjë reagim në vend’.

Njeriu, më vonë i identifikuar si Byrd, u shpall ‘i vdekur nga plagët e shumta me armë zjarri në shpinë’.

“Detektivët e vrasjeve u përgjigjën lidhur me këtë dhe po punojnë për të përcaktuar rrethanat që lidhen me incidentin. Hetimi është duke vazhduar”, thuhet në deklaratë.

Përgjigjet nga departamenti i policisë theksuan se këto janë informacionet e para dhe se duhet të presim për gjërat e tjera.

Fox News ka kontaktuar me mikun e Byrd, Craig Wyckoff, i cili tha se aktori u fut në një debat në një dyqan para se të shkonte në shtëpi.

Byrd ndërkohë është i njohur për rolet e tij në: “Set It Off”, “He Got Game” dhe “Ray”.

Thomas gjithashtu në 2013 ishte i nominuar për një çmim ‘Tony’ për performancën e tij në “Ma Rainey’s Black Bottom”.

Postime të ngjashme

U përfol se dhuratën romantike buzë detit ia bëri Capital T, reagon Adrola Dushi

Dafina Vidishiqi

Ramë Lahaj vazhdon performancat nëpër vende të ndryshme, kësaj radhe ngjitet në skenën e ‘Royal Opera House’ në Londër

Dafina Vidishiqi

Butrint Imeri publikon këngën “Dujëm”

Dafina Vidishiqi

Dafina dhe Dj Geek më të lumtur se asnjëherë më parë

Dafina Vidishiqi

Samanta me vallëzim provokues në videoklipin e ri

Dafina Vidishiqi

Luana Vjollca i ngacmon ndjekësit i fton të luajnë “Golf”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...