Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Aktorja amerikane, Rebecca Luker ndërron jetë në moshën 59 vjeçare

Ylli i “Broadway”, Rebecca Luker, ka vdekur në moshën 59 vjeçare.

Agjentja e saj, Sarah Foster, konfirmoi lajmin për New York Times.

E nominuara tre herë për ‘Tony’ njoftoi në shkurt se po luftonte me sëmundjen e Lou Gehrig (skleroza amiotrofike laterale).

Në këtë kohë është e paqartë nëse sëmundja rezultoi në vdekjen e saj.

Aktorja bëri debutimin në “Broadëay” në fund të viteve 1980 në “The Phantom of the Oper” duke punuar në rolin kryesor si Christine.

Ajo gjithashtu luajti si Maria në “The Sound of Music”, Marian në “The Music Man” dhe Winifred Banks në “Mary Poppins”, secila prej të cilave fitoi nominimet e saj për Tony përkatësisht në 1995, 2000 dhe 2007.

Luker gjithashtu u shfaq në një pjesë të emisioneve televizive të profilit të lartë duke përfshirë disa episode të “Boardëalk Empire”, “Laë & Order: Special Victim’s Unit” dhe “NCIS: New Orleans”.

E njëjta lindi në Alabama më 17 prill 1961 dhe vdiq në 2020.

Postime të ngjashme

“My love story”, një mega emision së shpejti në ekran

T E

“Tërmet” në familjen mbretërore/ Sonte transmetohet intervista e princit Harry dhe gruas së tij amerikane Meghan Markle

T E

Ylli i YouTube, Zoe Sugg njofton se është shtatzënë për herë të parë

S.B.

Pyetet nëse planifikon të martohet së shpejti, Eni Koçi: Dasma nuk shqyrtohet fare si opsion në këtë periudhë

S.B.

Gjira: Ata që bëjnë muzikë të vërtetë kanë pak klikime, nuk e bëjnë për vëmendje

S.B.

Fero lanson këngën e re “Krenaria”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...