Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Aktorja Christina Ricci tregon fakte të dhunës që bashkëshorti i saj përdori gjatë karantinës

Aktorja amerikane, Christina Ricci, ka deklaruar se karantina ka qenë një kohë e rrezikshme për familjen e saj, dhe tani ka frikë për jetën e saj dhe të djalit.

Aktorja paraqiti të mërkurën një kërkesë për urdhër ndalimi kundër bashkëshortit James Heerdegen, i cili siç pretendon filloi ta abuzonte në dhjetor të vitit 2019. Në paraqitjen në gjykatë, Christina theksoi se e rrahu atë, e pështyu dhe përdori forma të tjera të dhunës. Incidenti, gjatë së cilës pësoi mavijosje të shumta, e bindi atë se duhej ta linte.

Ricci shton se i tha James se donte një divorc, por mbetën së bashku pasi menjëherë filloi karantina në mars dhe ‘u gjend e bllokuar në shtëpi me një abuzues të dhunshëm’.

Në dokumente, pretendon se Heerdegen e sulmoi atë dy herë në qershor, ndërsa ishin akoma në izolim dhe e parandaloi që të telefononte 911.

Gjatë sulmit të dytë, Christina tha se e pështyu dhe i hodhi kafe e karrige në fytyrë – teksa djali i tyre gjashtë vjeçar po shikonte.

E njëjta paraqiti disa fotografi në gjykatë, duke treguar lëndimet që mori nga partneri i saj.

Sipas atyre dokumenteve, të marra nga TMZ, gjithashtu ka frikë se abuzimi i Heerdegen mund të kthehet në vdekjeprurës. Gjatë një udhëtimi me makinë në fund të vitit 2019, pretendon se James ‘tha diçka që e bëri të mendonte se mund ta vriste’.

Edhe pse ai tashmë është larguar, aktorja dëshiron një urdhër ndalimi në mënyrë që ta bllokojë James të kthehet.

Postime të ngjashme

Leonita me ‘selfie’ para pasqyrës, në plan të parë barku i rritur

S.B.

Billie Eilish ka bërë gati albumin e ri gjatë karantinës

S.B.

Rita Ora, mysafire e Jimmy Fallon më 2 mars

S.B.

Rrëfimi i Kate Winslet për kritikat lidhur me peshën e saj

S.B.

Boateng nën hetime se ia kishte shqyer veshin Kasia Lenhardtit, një vit para se të vetëvritej – ai është nën akuza edhe për sulm fizik ndaj nënës së vajzave të tij

S.B.

Kanye fotografohet në publik pas shkurorëzimit me Kim, tashmë nuk e mban unazën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...