Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Aktorja legjendare, Cloris Leachman ndërron jetë në moshën 94 vjeçare

Cloris Leachman, ylli i skenës dhe ekranit, ka ndërruar jetë në moshën 94 vjeçare.

Një përfaqësues për aktoren fituese të ‘Oscar’ dhe ‘Emmy’ konfirmoi për Fox News se ajo vdiq në mënyrë natyrale të mërkurën.

Ajo ndërroi jetë në Encinitas, Kaliforni, ndërsa kishte vajzën për krah.

“Askush nuk ishte si Cloris. Me një shikim të vetëm ajo kishte aftësinë të thyejë zemrën tuaj ose të ju bënte të qeshnit pafund”, thuhet në një njoftim të bërë në rrjete sociale. “Ju kurrë nuk e dinit se çfarë do të thoshte ose bënte Cloris pasi ishte e paparashikueshme”.

Juliet Green shtoi se Leachman ‘i dontë fëmijët dhe nipërit e saj shumë’ dhe e kujtoi atë si një vegane gjatë gjithë jetës.

Ajo ishte njohur si një nga yjet e Hollywood-it që ka fituar një çmim të Akademisë, një ‘Golden Globe’ si dhe tetë çmime ‘Emmy’.

E njëjta po ashtu u bë e njohur me paraqitjen si Phyllis Lindstrom në “The Mary Tyler Moore Show”, nga 1970-1977.

Në 1953, Cloris u martua më filmbërësin George Englund dhe u divorcuan në 1979. Ky i fundit vdiq në vitin 2017.

Postime të ngjashme

Linda Halimi tregon se si i kalon netët e nxehta të verës

D V

Tayna pozon me këmbën lart në mur

D V

Gjon Muharremaj me koncer në Kosovë të shtunën

D V

Katy Perry duket elegante me fustan të zi me mëngë të gjera teksa shihet me Orlando Bloom në Capri

D V

Lindsey Pelas josh ndjekësit duke vënë në pah linjat trupore

D V

Secila më e bukur se tjetra, Izabel Goulart dhe Alessandra Ambrosio të mrekullueshme me pozat nga plazhi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...