Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Aktorja Song Yoo-jung vdes në moshën 26 vjeçare

Aktorja koreano-jugore, Song Yoo-jung, ka vdekur në moshën 26 vjeçare.

Shkaqet aktualisht nuk dihen.

Informacioni u konfirmua nga përfaqësuesit e Sublime Artist Agency, pjesë e të cilit ishte edhe vet ajo.

Song filloi si modele dhe debutoi si aktore në “Golden Rainbow”. Ajo ishte e njohur më së shumti për rolin e saj në serialin televiziv “Make A Wish” ku u shfaq në 120 episode midis 2014 dhe 2015 si personazhi Han Da-won.

“Aktorja Song Yoo-jung na ka lënë. Ajo ishte gjithmonë një mike që jepte shumë lumturi me një buzëqeshje të ndritshme. Ajo ishte një aktore e mrekullueshme që luante me shumë pasion.
Faleminderit që ishe pjesë e Sublime Artist Agency”, thuhet në njoftim.

E njëjta filloi karrierën në moshën 20 vjeçare dhe u shfaq në shumë produkte për kujdesin e lëkurës si ‘Estee Lauder’.

Në vitin 2017, një këngëtar Kim Jon-hyun u raportua se kishte bërë vetëvrasje në moshën 27 vjeçare.

Në 2019, një tjetër yll i K-pop Sulli ka lënë një letër pasi vdiq në moshën 25 vjeçare.

Ndërkaq, një mike e jung ka mbytur veten në moshën 28 vjeçare duke lënë po ashtu një shkrim.

Postime të ngjashme

Me lëvizje atraktive në video dhe me poza joshëse në fotografi – Angela Martini rrëmben vëmendjen e të gjithëve

D V

Dua Lipa mahnit fansat me dukjen, ndërsa shfaq linjat trupore në bikini nga pushimet në Shqipëri

D V

Është 40 vjeçe dhe Paris Hilton thotë se nuk ka përdorur asnjëherë botoks apo mbushës të ndryshëm

D V

Familja Lipa po shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë të shoqëruar nga kryeministri Edi Rama

D V

“I ke bërë krenarë krejt Kosovën”, Bali Muharremaj pret në takim Gjonin pas suksesit që shënoi në Eurovision 2021

D V

Jehona Dreshaj lë pa fjalë teksa merr poza joshëse në fustan të kuq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...