Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Aktorja turke, Neslihan Atagul flet për gjendjen shëndetësore

Aktorja e famshme turke, Neslihan Atagul, u dërgua me urgjencë në spital javën e kaluar.

Kjo pasi kishte të bënte me humbjen në peshë, ndërkohë që mjekët e diagnostikuan me ‘sindromë të zorrës së rrjedhur’.

28 vjeçares iu desh të largohej nga seriali “Sefirin Kizi” për shkak të këtyre problemeve shëndetësore.

Neslihan në anën tjetër ka azhurnuar fansat për shëndetin e saj në një postim të ndarë në rrjete sociale.

“Përshëndetje për të gjithë. Së pari, faleminderit mijëra herë për mesazhet e juaja, qëllimet e mira, lutjet dhe të qenit me mua. Ju jeni aq të mirë saqë nuk më latë vetë. Shumë faleminderit”.

“Siç mund ta shihni, nuk jam keq, jam mirë. Përpiqem të jem mirë. Më duhej pak pushim. Kështu që do të pushojë edhe pak, por jam mirë. Trajtimi im vazhdon. Sa më shumë të pushoj, aq më mirë bëhem”, ka thënë ajo.

Por, çfarë është sindroma e zorrës së rrjedhur?

Sindroma e zorrëve të rrjedhura është një gjendje e tretjes që ndikon në rreshtimin e zorrëve. Në sindromën e zorrëve të rrjedhura, boshllëqet në muret e zorrëve lejojnë që bakteret dhe toksinat e tjera të kalojnë në qarkullimin e gjakut.

Ekspertët ende nuk e dinë saktësisht se çfarë e shkakton sindromën e zorrës së rrjedhur, sidoqoftë ekzistojnë faktorë të ndryshëm si: ushqimi i dobët, konsumimi i alkooli, çrregullimet auto imune, të tilla si lupus, diabeti, stresi etj.

Postime të ngjashme

Linda Halimi tregon se si i kalon netët e nxehta të verës

D V

Tayna pozon me këmbën lart në mur

D V

Gjon Muharremaj me koncer në Kosovë të shtunën

D V

Katy Perry duket elegante me fustan të zi me mëngë të gjera teksa shihet me Orlando Bloom në Capri

D V

Lindsey Pelas josh ndjekësit duke vënë në pah linjat trupore

D V

Secila më e bukur se tjetra, Izabel Goulart dhe Alessandra Ambrosio të mrekullueshme me pozat nga plazhi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...