Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Aktualisht 2.076 raste aktive me Covid 19

Shkup, 20 shtator – Numri i njerëzve të infektuar aktiv me coronavirus në vend është aktualisht 2.076.

Këto ditë, numri i personave të infektuar është rritur nga numri i përgjithshëm i testeve të kryera, dhe për këtë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, informoi se po bëhen analiza që do të përcaktojnë arsyet e rritjes. Siç theksoi ai, analiza ndoshta do të përgatitet deri nesër, pas së cilës do të dihet nëse duhet të bëhet diçka shtesë.

Dje, nga 1.397 teste të kryera, u regjistruan 140 raste të reja me Covid-19, që është rreth 10 për qind e atyre të testuar. 60 të tjerë u shëruan dhe 6 pacientë vdiqën.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16,557, numri i pacientëve të shëruar është 13.792, numri i vdekjeve është 689. Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 174.097 teste për Covid-19.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...