Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Akullore kremoze dhe e shijshme pa sheqer fare

Nëse i kushtoni vëmendje linjës së trupit, do ta adhuroni këtë ëmbëlsirë

Përbërësit e nevojshëm për 3 vakte:

– 3 banane të ngrira;
– 1 grusht mjedra të ngrira;
– 1 grusht manaferra të ngrira;
– 2 lugë të vogla kakao.

Nga këta përbërës mund t’i bëni tri shije akulloreje, transmeton Telegrafi.

Përgatitja:

Pritni 3 banane, një banane dhe mjedrat miksoni në blender. Pastaj qitni në tepsi dhe zbukuroni me mjedra.

Për vaktin e dytë miksoni në blender bananet dhe manaferrat, ndërkaq vaktin e tretë do ta përgatitni duke përzier bananen dhe kakao dhe duke i miksuar në blender dhe në fund i qitni në tepsi dhe i zbukuroni me çokollatën për zierje, të grirë në blender.

Postime të ngjashme

Makarona Penne me salsiçe të freskët dhe rukola

D V

Role me mollë dhe kanellë

D V

Tartë me pjeshka dhe boronica

D V

Niseni javën me të ëmbla, kek me kafe dhe arra

D V

Speca të shijshme në tigan

D V

Receta e të dielës – Supë krapi mesdhetare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...