Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Akuzat e forta të Çupit: Opozita po e imponon vdekjen. Shehu: Kush mban përgjegjësi për Sinovac?

Analisti Frrok Çupi dhe mjeku Tritan Shehu kanë debatuar në emisionin “Open” për vaksinën kineze.

Çupi tha se opozita bën tallava me shëndetin e njeriut dhe imponojnë vdekjen, ndërsa Shehu tha se mbetet mister garancia për Sinovac.

Çupi: Problemi i vaksinave është shumë delikat dhe opozita nuk mund të luajë me këtë gjë. Opozita po imponon vdekjen, sëmundjen me mitingje pafund, me mitingje të pakujdesshme, me shkelje të ligjit, me një pozicion që të frikëson nëse këto vijnë në parlament e jo më në qeveri, por që të vijë një tufë deputetësh anti ligjor, anti shëndeti në parlament, kjo do të thotë që vjen bomba e sëmundjes në parlament. Opozita bën tallava me shëndetin e njeriut.

Shehu: Ka një garant për çdo vaksinë dhe për çdo medikament që vjen nga Shqipëri, duhet të certifikohet nga EMA. Aq më tepër një medikament i ri me teknologji të re, i paprovuar me shumë diskutime. Duhet certifikuar nga organizma ndërkombëtare. Kush mban përgjegjësi për këto vaksina?

Postime të ngjashme

Rama poston videon e veçantë nga karnavalet e Korçës

Bekim Laçi

Shembja e Teatrit, nis seanca e tretë në “Kushtetuese”

Bekim Laçi

Ndërtimet e paligjshme në bregdet/ Disa të arrestuar dhe të shpallur në kërkim në Himarë

Bekim Laçi

Eksportet drejt Maqedonisë së Veriut, rritje me mbi 700 milionë lekë

Bekim Laçi

Vaksinimi, 42,781 vaksinime deri tani për arsimtarët, mbi 25 mijë me dy doza

Bekim Laçi

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...