Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Akuzohet për korrupsion, Netanyahu deklarohet i pafajshëm

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është deklaruar i pafajshëm për akuzat për korrupsion, transmeton Insajderi.

Këtë të hënë Netanyahu është paraqitur para gjykatës në Jerusalem ku tha se “e konfirmoj përgjigjen me shkrim të paraqitur në emrin tim”.

Ai iu referua një dokumenti që avokatët e tij ia kanë dhënë gjykatësit, në të cilën avokatët kanë argumentuar se Netanyahu nuk është fajtor për akuzat për ryshfet, thyerje të besimit dhe mashtrim.

Netanyahu akuzohet për pranimin e dhuratave nga miqtë e pasur dhe për kërkimin e favoreve për manjatët e mediave, në këmbim të një mbulimi më të favorshëm.

Postime të ngjashme

Organizatat botërore kërkojnë furnizim urgjent për vendet e varfëra me vaksina kundër Kovid-19

D V

Katër tërmete shkundin Greqinë, më i fuqishmi me magnitudë 5.3

D V

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...