Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Alaba i “vogël” për të luajtur në Liverpool

Zhurnal Ads

Liverpooli ishte një ndër kandidatët e interesuar për yllin e Bayern Munichut, David Alaba.

Austriaku është i lidhur me largimin nga “Allianz Arena” sepse ka refuzuar rinovimin e kontratës, që i skadon në qershorin e këtij viti.

Një ndër gjashtë klubet e mëdha që në fillim shprehen interesim për Alaba ishte edhe kampioni i Anglisë, Liverpool.

Mirëpo, tani “Reds” nuk e duan Alaba dhe sipas Independent, shkaktar është gjatësia e lojtarit.

Gjiganti anglez mendon se Alaba është shumë i vogël për të luajtur si qendërmbrojtës, ndërsa për mbrojtës të krahut janë të kënaqur me punën e Alexander-Arnold dhe Robertsonit, transmeton lajmi.

Edhe kalimi i Alaba të Real Madridi kohën e fundit shihet si i pamundur, ngase mbrojtësi ka kërkuar pagë të lartë me vlerë 15 milionë euro për sezon.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ademi: Në Shkup jemi vetëm për fitore – lojtarët luajnë për flamurin dhe stemën

admin

Nuk po luan nën urdhrat e Mourinhos, Tottenhami merr vendim për të ardhmen e Dele Ali

E.E.

Milani do t’i ofrojë Kessiet vazhdim kontrate

E.E.

Trajneri Koeman flet pas fitores ndaj Sociedad mbrëmë

Z H

Lamtumirë Milan, lojtari i njohur po transferohet të ekipi nga Serie A

Z H

Bardhezinjtë nisen drejt Milanos, ndeshja do të luhet

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...