Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Alaba nuk do të rinovojë me Bayernin, ai tanimë ka zgjedhur skuadrën e ardhshme

David Alaba do të largohet në verën e vitit të ardhshëm nga kampioni evropian Bayern Munich.

Mbrojtësi austriak është futur në vitin e fundit të kontratës dhe nuk ka marrëveshje për një kontratë të re.

Lojtari është kërkuar nga shumë skuadra të mëdha, por edhe kampionët aktual të Evropës i kanë ofruar kontratë të re, por që nuk kanë arritur marrëveshje për një gjë të tillë.

Real Madrid, Barcelona, PSG, Arsenal, Chelsea, Inter e Juventus janë skuadrat që kanë kërkuar shërbimet e tij.

Mediat në Itali janë të sigurta, se Alaba tanimë ka vendosur për skuadrën e tij të re dhe ajo është Juventusi.

Austriaku nuk do të rinovojë kontratën me Bayernin dhe do t’i bashkohet Zonjës së Vjetër si futbollist i lirë në qershor të vitit 2021.

Kësisoj me ardhjen e Alabas, Juventus do ta nxjerr në shitje mbrojtësin brazilian Alex Sandro për t’i lënë formacionin bazë austriakut.

Postime të ngjashme

Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

T E

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...