Alan Shearer për Erik ten Hag: “Ai është shkarkuar edhe nëse Man United fiton Kupën FA”

nga D V

Alan Shearer vuri re një detaj që tregon se Erik ten Hag do të shkarkohet pasi skuadra e tij Manchester United u turpërua ndaj Coventry City në gjysmëfinalen e FA Cup.

Ata lëshuan një epërsi 3-0 si zakonisht dhe më pas mezi kaluan në finale me anë të penalltive.

I cituar nga TBR Football, ish-sulmuesi anglez tha: “Unë mendoj se e ardhmja e trajnerit të Manchester United është tashmë e përcaktuar”.

“Edhe nëse fitojnë Kupën FA, mendoj se ai është shkarkuar. Nuk mendoj se ka rëndësi nëse ata fitojnë FA Cup për të ardhmen e tij. Mund të jetë e trishtueshme që mund të jetë e gabuar, por kam ndjesinë se fitimi i Kupës FA nuk do të jetë i mjaftueshëm për të”.

“Kur shikoni lojtarët, kur shikoni qëndrimin, kur shikoni se ku janë ata në ligë dhe të gjitha këto gjëra. Aty ku duan të jenë, ku duan të shkojnë në një kohë të shpejtë, mendoj se ai tashmë është larguar”, ka thënë Shearer.

E ardhmja e Ten Hag do të jetë një temë për debat pasi ai ka vetëm një vit për të përfunduar kontratën e tij aktuale. Me këtë ritëm, një rinovim nuk duket i mundshëm. 

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More