Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Alarm në Greqi, 23 francezë të dyshuar për koronavirus në kroçeren me 485 pasagjerë

Autoritete shëndetësore greke janë vënë në alarm pasi mbrëmjen e sotme janë sinjalizuar për 23 turistë francezë që ktheheshin në Pire nga Santorini me kroçeren “Blue Star Delos” .

Siç raportojnë mediat greke midis 23 francezëve ekziston një rast i konfirmuar i koronavirusit.

Pas këtij konfirmimi shtetasit francezë do të transferohen në një hotel për tu karantinuar, përcjell abcnews.al.

Anija ka gjithsej 485 pasagjerë. Në Greqi autoritete njoftuan sot 438 raste të reja të virusit të ri në vend.  vendit.

Postime të ngjashme

Britania dhe OBSH-ja kanë mospajtime për variantin e ri të koronavirusit

S.B.

Arrestime masive të protestuesve, nuk ka vende në burgjet e Moskës

S.B.

OBSh-ja: Lufta kundër Covid-it do të fitohet

S.B.

Përleshje midis protestuesve në Liban, 226 të plagosur

S.B.

Rifillojnë fluturimet nga Katari në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

SHBA konfirmon angazhimin për forcimin e NATO-s

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...