Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Alarm në NBA/ Pozitiv me Covid-19, basketbollisti i pranishëm në stolin rezervë

Basketbollisti i Philadelphias, Seth Curry ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Gazetari Adrian Wojnarowski ka raportuar për “ESPN” se lojtari ka qenë në stolin rezervë gjatë një pjesë loje edhe pse (i cili fillimisht u raportua se nuk do të marrë pjesë në lojë për shkak të një lëndimi në kyçin e këmbës).

I gjithë ekipi i Filadelfias tani do të karantinohet në New York dhe do të fillojë gjurmimi i kontakteve. Fakti që Seth Curry kaloi çerekun e parë të pjesës në stol para se Sixers të mësonin për rezultatin e tij, “pozitiv”, është padyshim shqetësuese.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...