Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Alarmante/393 të infektuar, 4 të vdekur e 90 të shërruar, ja bilanci i frikshëm me Covid 19

Shkup, 10 tetor – Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 393 të infektuar, pjesa më e madhe e të cilëve në kryeqendrë ku janë regjistruar 190 raste pozitive. Poashtu edhe në disa qytete është regjistruar numër dyshifrorë I personave të infektuar, ndërsa janë kryer gjisthsejt 2464 teste. Në mesin e të infektuarve janë edhe dy nxënës të shkollës fillore “Llazo Tërpovski” të komunës së Karposhit të cilët poashtu kanë rezultuar pozitiv në testet për COVID 19.  

Ditë më parë me koronavirus rezultoi një mësuese e shkollës fillore “Goce Dellçev” në komunën Qendër si dhe një nxënës i shkollës fillore “Kosta Racin” në fshatin Podaresh të Radovishit. Ministria e Arsimit konfirmoi se si pasojë e koronavirusit nga fillimi i vitit shkollor janë izoluar mbi 50 nxënës dhe 8 mësimdhënës. Lajmi i mirë i 24 orëve të kalaura është se nuk ka pasur asnjë të vdekur. 

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1819648248342200/2516365898670428/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...