Agjencia Zhurnal.mk

Alarmante/594 raste të reja, 3 të vdekur dhe 162 të shëruar, bilanci me Covid 19

Shkup, 17 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja. Madje, 303 prej rasteve janë regjistruar në Shkup, Sturmicë- 34, Gjevgjeli-13, Veles-17, Manastir-18, Gostivar-12, Tetovë-26, Strugë-12.

Instituti për Shëndet Publik, raporton SHENJA, ka bërë të ditur se 162 pacientë e kanë fituar betejën kundër koronavirusit. Në 24 orët e fundit tre persona fatkeqësisht e kanë humbur jetën.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 23201m numri i pacientëve të shëruar është 17111, i të vdekurve 824. Për momentin numri i rasteve aktive është 5266.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...