Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

Shkup, 28 shkurt – Nesër do të mblidhet Komisioni për Sëmundje Infektive ku do të diskutohet për situatën epidemiologjike në vend dhe për përhapjen e llojit të ri britanik të virusit korona.

Tani për tani nuk ka informacione nëse do të ketë ndonjë propozim për vendosjen e masave të reja kufizuese.

Kvadarci, Ohri dhe Prilepi janë zonat e reja të nxehta, ku numri i të infektuarve të rinj me llojin britanik është rritur.

Mjeku Nikolla Panovski në një deklaratë për televizionin “Telma” thotë se këto masa duhet të mbesin në fuqi, por duhet të respektohen.

Situata me Covid-19, më alarmante ishte ditën e martë, kur përqindja e të infektuarve nga testet e realizuara u rrit për 22%.

Postime të ngjashme

Spasovski – Kangler: Vazhdon bashkëpunimi i shkëlqyer me Slloveninë

Z H

Filipçe apel deputetëve të mbështesin çmimoren për trajtim antikovid në spitalet private

B L

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...