Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Alarmante/Tetova zë vendin e parë për ajrin më të ndotur në botë

Zhurnal Ads

Tetovë, 24 nëntor – Qyteti i Tetovës sonte zë vendin e parë në botë nga matësit e cilësisë së ajrit për ndotjen më të madhe që ka ky qytet i rajonit të Pollogut.

Ndonëse vitin e kaluar në majat e listës qëndronte Prishtina si qytet më i ndotur, duket se sivjet këtë pozitë do e zë Tetova duke lënë anësh shumë kryeqytete të botës të cilat rradhiteshin në majat e listës si më të ndotura përfshirë këtu Kabulin, Dakën, Katmandun, Ulanbatorin etj.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kuvendi konstatoi dorëheqjet e deputetëve, Durllovski, Rexhepi, Zekiri dhe Llukarevska

admin

Mariçiq: Nuk do të ketë negociata apo bisedime për gjuhën dhe identitetin maqedonas

T E

BZHA: Shkollat fillore do të marrin pajisje për kabinetet për shkenca natyrore

Z H

865 raste të reja, 10 të vdekur dhe 359 të shëruar, bilanci i fundit me Covid 19

T E

Bekteshi: Ka para mjaftueshëm për subvencione në sektorin e turizmit

R ZH

Sot “Monstra” vazhdon me dëshmitarët e mbrojtjes

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...