Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Albin Kurti javën e ardhshme viziton Brukselin

BE publikon nesër agjendën e takimeve të Borrellit Kryeministri Albin Kurti në mesin e javës së ardhshme do të qëndrojë në Bruksel ku do të zhvillojë vizita me përfaqësues të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian.

Qeveria e Kosovës konfirmon se qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi do të jenë të njëjta. Njohësit e proceseve politike ndërkaq, thonë se qeveria duhet të ketë qëndrime të qarta për procesin ndërkombëtar të Kosovës, përfshirë dialogun dhe liberalizimin e vizave për Kosovën.

v

Postime të ngjashme

Norvegjia ia dhuron 100 respiratorë Qendrës Mjekësore të FSK-së

S.B.

49 raste pozitive dhe dy të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

S.B.

Pahori në Serbi: Nga samiti Bërdo-Brioni do t’i dërgojmë mesazh BE-së se vendet e Ballkanit duhet të hyjnë bashkë në BE

S.B.

Mbyllet një biznes dhe dënohen 23 të tjera për mosrespektim të masave antiCovid-19

S.B.

Pas tollovisë së sotme, policia vendos rrethoja të hekurta në oborrin e sallës “1 Tetori”

S.B.

Deputeti i VV-së: Marshi në solidaritet me popullin palestinez nuk dëmton raportet me Izraelin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...