Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Albin Kurti ‘nuk e la’ Glauk Konjufcën t’i prinë listës së VV’së, i besoi Vjosa Osmanit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar edhe zyrtarisht listat e kandidatëve për deputetë të të gjitha partive që janë në garë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Vjosa Osmani do jetë bartësja e listës së Lëvizjes Vetëvendosje, kështu duke e parë një diçka të re nga ana e kësaj partie bartëse e listës do jetë një person që nuk është anëtare e VV’së.

Kjo vjen pas një vendimi nga ana e Vetëvendosjes për të mos ndryshuar listën dhe mos të zëvendësuar deputetët të cilët nuk u lejuan të kandidojnë në këto zgjedhje pasi ishin të dënuar nga Gjykatat e Kosovës.

Nuk dihet akoma se pse Vetëvendosje dhe Albin Kurti nuk pranoi që bartës i listës të jetë Glauk Konjufca apo dikush tjetër nga kjo parti.

Kujtojmë se Glauk Konjufca llogaritet nga simpatizantët e Vetëvendosjes si njeriu i dytë në këtë parti pas Albin Kurtit dhe njeriu më i votuar në VV pas Kurtit.

VV nuk ka dhënë ndonjë shpjegim pse Kurti nuk ka vendosur që Kurti t’i prijë listës së Vetëvendosjes, por të jetë Vjosa Osmani duke mos e ndryshuar renditjen e numrave të kandidatëve për deputetë.

Postime të ngjashme

Vozitjet e gjata që çojnë në vdekje

D V

Nesër në mbrëmje nisen për në Kosovë trupat e 10 personave të vdekur në aksidentin në Kroaci

D V

Sveçla: Shumica e të aksidentuarve duan të vijnë në Kosovë, një pjesë e tyre nga Kroacia duan të kthehen në Gjermani

D V

Djaloshi që ishte për vizitë te babai dhe po kthehej në Kosovë: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

D V

Kujtim Kastrati që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci, po vinte në Kosovë për të martuar vëllain

D V

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’ju përgatisë për këtë tragjedi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...