Albin Kurti takohet me Angela Merkel javën e ardhshme në Tiranë

Kryeministri Albin Kurti dhe kancelarja gjermane Angela Merkel javën e ardhshme do të takohen në Tiranë, në kuadër të turneut lamtumirës që Merkel do të ketë në Ballkanin Perëndimor.

 

Lajmin për Telegrafin e konfirmoi zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu.

“Mund ta konfirmoj që kryeministri Albin Kurti do të takohet me kancelaren Angela Merkel gjatë javës së ardhshme në Tiranë”, tha Kryeziu.

Ndryshe, më 13 dhe 14 shtator kancelarja Angela Merkel zhvillon një turne lamtumire në Ballkanin Perëndimor.

Më 14 shtator kancelarja do të takojë krerët e qeverive të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në kryeqytetin shqiptar Tiranë. Më parë ajo do të qëndrojë në Beograd.

Në Tiranë, përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ajo do të takojë në biseda dypalëshe edhe krerët e qeverive të Bosnje-Hercegovinës, Kosovës, Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut.

Related posts

Abazoviç: Mali i Zi nuk ka asnjë vend më të afërt sesa Serbia

N E

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

D V

Avokatët me deklarata të ndryshme për atë që dëgjoi i dyshuari Arbër Sejdiu në rastin e vdekjes së Marigona Osmanit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More